Psi jsou zřejmě mým osudem.. Mezi ně jsem se narodila, vyrůstala, žiji s nimi ať už to bylo kdekoliv a dělala jsem cokoliv. Jsou prostě součástí mou i mojí rodiny už 42 let. Poznala jsem z různých pohledů molossy, ovčácká plemena, společenská plemena, lovecká plemena, severské psy, psy typu bull.. ale jedno plemeno se mi vrylo tak pod kůži, že se mu věnuji už více jak polovinu svého života - Americký pitbullteriér.. jeho kontroverzní a výjimečná povaha byla pro mě kdysi výzvou, která trvá dodnes.

Stala jsem se celkem brzy po pořízení prvního jedince v roce 1999 více či méně úspěšným chovatelem a trenérem u nás i v zahraničí...Učila jsem se a sbírala zkušenosti (což, samozřejmě, dělám dodnes), jak být tomuto plemenu přínosem. Americký pitbullteriér má jednu zcela výjimečnou vlastnost, a tou je, že se nevzdává, v ničem, což nás inspiruje. Jeho soutěživost a chuť pracovat je ohromná, stejně jako jeho láska a oddanost. Z klasického služebního výcviku jsem přešla k disciplínám v tzv. "bull sportech" a jezdila po závodech a výstavách. Mít chovatelskou stanici se psy různého věku, zdravotního stavu i práce a věnovat jim co nejlepší péči, je nesmírně náročné a jsem své rodině velice vděčná, že mi tento život umožňuje. Dnes už s potěšením sleduji i úspěchy potomků mých odchovanců. Jsem pro své psy maminkou, babičkou, prababičkou...

Stala jsem se podnikatelem, pořadatelem, poradcem, partnerem..

V dnešní době už máme, naštěstí, dostupných mnoho možností, čím a jak psy krmit, cvičit, trénovat, motivovat, pečovat o jejich zdraví. Nesmíme ale zapomínat na to, že pes je stále pes, masožravec.. a každé plemeno díky šlechtění člověka má jiné potřeby ve své genetické výbavě a různí jedinci s ohledem na jejich konkrétní organismus různé nároky na výživu a péči. Díky polidšťování psů, což je podle mého názoru nejčastější chyba, se ale stále více setkáváme s civilizačními chorobami jako jsou alergie, obezita, chronické záněty, zažívací potíže, nemoci pohybového aparátu, rakovina a mnoho dalších. Proto dejme našim psům, co skutečně potřebují, aby s námi měli šťastný a zdravý život! Jeden ze způsobů, jak udržet Vašeho psa ve zdravé kondici, je sport. V tomto směru nabízí naše malá rodinná firma spousta možností, včetně poradenství. Pokud v nabídce nenaleznete, co hledáte, neváhejte nás kontaktovat např. e-mailem. Pokud sami nejsme schopni pro vás něco vyrobit, rádi Vám doporučíme jiné kvalitní výrobce a prodejce různých sportovních pomůcek.

 

Upřímně přeji všem v novém roce 2021, aby byli zdraví a vážili si jeden druhého. Život je pomíjivý a co je dnes, nemusí být zítra. Aby měli pevnou vůli, silného ducha a překonali každou překážku, kterou jim život nachystá, byli tolerantnější a více empatičtí vůči svému okolí! K tomu jim dopomáhej.. Pes!

Lucy, Petr, Kateřina a Miroslav Josef Šebkovi.