Menu

Psi byli zřejmě mým osudem.. Mezi ně jsem se narodila, vyrůstala, žiji s nimi ať už to bylo kdekoliv a dělala jsem cokoliv. Jsou prostě mou součástí už téměř 42 let. Poznala jsem z různých pohledů molossy, ovčácká plemena, společenská plemena, lovecká plemena, severské psy, psy typu bull.. ale jedno plemeno se mi vrylo tak pod kůži, že jsem mu věnovala už více jak polovinu svého života - Americký pitbullteriér.. jeho kontroverzní a výjimečná povaha byla pro mě kdysi výzvou, která trvá dodnes..

Stala jsem se celkem brzy po pořízení prvního jedince více či méně úspěšným chovatelem a trenérem u nás i v zahraničí, protože pitbull bez práce, sportu, je asi jako syrové vejce bez skořápky.. Učila jsem se a sbírala zkušenosti ( což, samozřejmě, dělám dodnes, stále jsou nové a nové věci a informace.. ), jak být tomuto plemenu přínosem. Americký pitbullteriér má jednu zcela výjimečnou vlastnost, a tou je, že se nevzdává.. v ničem.. jeho soutěživost a chuť pracovat je ohromná.. stejně jako jeho láska a oddanost. Z klasického služebního výcviku jsem přešla k disciplínám v tzv. "bull sportech" a jezdila po závodech a výstavách. Mít chovatelskou stanici se psy různého věku, zdravotního stavu i práce a věnovat jim co nejlepší péči, je nesmírně náročné. Dnes už s potěšením sleduji i úspěchy odchovů mých odchovanců. Jsem pro své psy maminkou, babičkou, prababičkou...

Stala jsem se podnikatelem, pořadatelem, poradcem, partnerem..

V dnešní době už máme, naštěstí, dostupných mnoho možností, čím a jak psy krmit, cvičit, trénovat, motivovat, pečovat o jejich zdraví i s ohledem na finanční stránku.. Nesmíme ale zapomínat na to, že pes je stále pes, masožravec.. a každé plemeno díky šlechtění člověka má jiné potřeby ve své genetické výbavě a různí jedinci s ohledem na jejich konkrétní organismus různé nároky na výživu a péči. Díky polidšťování psů, což je podle mého názoru nejčastější chyba, se ale stále více setkáváme s civilizačními chorobami jako jsou alergie, obezita, chronické záněty, zažívací potíže, nemoci pohybového aparátu, rakovina a mnoho dalších..proto..dejme našim psům, co skutečně potřebují, aby s námi měli šťastný a zdravý život!

Doufám, že Vám k tomu alespoň trochu pomůže i tento náš nový e-shop nebo kamenná prodejna v Brně, kde mě najdete osobně. Nabízíme převážně sortiment, který sami používáme a jsme s ním spokojeni. V množném čísle píši proto, že bez mých přátel a rodiny by to nebylo možné a tímto jim všem moc děkuji, že mi umožnili splnit si můj sen.. pokusit se živit se tím, co mě baví..

Upřímně přeji všem v novém roce 2021, aby byli zdraví a vážili si jeden druhého. Život je pomíjivý a co je dnes, nemusí být zítra. Aby měli pevnou vůli, silného ducha a překonali každou překážku, kterou jim život nachystá, byli tolerantnější a více empatičtí vůči svému okolí! K tomu jim dopomáhej.. Pes!

Lucy